„Wieczernikowa Choinka”

Podsumowanie konkursu na Wieczernikową Choinkę.

W miesiącu grudniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIV Jasnogórskim Konkursie na Wieczernikową Choinkę. Zadaniem uczestników konkursu było własnoręczne przygotowanie  ozdób świątecznych do przystrojenia wylosowanej jednej choinki. Ozdoby choinkowe miały być wykonane w taki sposób, by były odporne na zimno i wilgoć. Celem konkursu był: powrót do polskich tradycji obchodów Świąt Bożego Narodzenia i poznanie symboliki świątecznych ozdób. Przy przygotowywaniu ozdób nasi uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, pomysłowością i sprawiło im to dużo radości. Wszystkie udekorowane drzewka zostały ustawione w jasnogórskim Wieczerniku. Konkursowe jury tworzyli jasnogórscy pielgrzymi, którzy oddali swój głos osobiście lub online.

 Trzynastego stycznia na osobiste zaproszenie organizatorów konkursu delegacja społeczności szkolnej im. Janusza Korczaka w Kleszczowie pod opieką p. Marii Owczarek udała się na Jasną Górę celem ogłoszenia wyników konkursu.  Organizatorzy i pielgrzymi podkreślili, że zwycięzcami są wszyscy, bo „wszystkie drzewka są wyjątkowe, każde jest inne, ozdoby wykonane są z sercem i takich choinek nie ma nigdzie indziej”. Otrzymaliśmy piękny pamiątkowy dyplom ze zdjęciem udekorowanej przez siebie choinki za udział i drobne upominki dla uczniów, którzy wykonywali ozdoby. Nie zabrakło wspólnego kolędowania i słodyczy. Na zakończenie mogliśmy zrobić pamiątkowe zdjęcie z organizatorami konkursu.

Nasi uczniowie dumnie reprezentowali naszą szkołę udzielając wywiadu mediom katolickim. Pani Redaktor z Radia Jasna Góra powiedziała że, mamy wspaniałych uczniów.

Uczniowie podziwiali również piękną jasnogórską Szopkę.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wykonali świąteczne ozdoby na konkurs i  osobom, które zagłosowały na naszą choinkę z nr 21.

Koordynator

Maria Owczarek