Wirtualne Laboratorium Chemiczne Empiriusz w naszej szkole

Chcielibyśmy się pochwalić, iż Nasza szkoła w ubiegłym tygodniu wzbogaciła się o Wirtualne Laboratorium Chemiczne Empiriusz. Lekcje chemii z wykorzystaniem tego sprzętu pozwolą nam na przeprowadzenie doświadczeń chemicznych zalecanych do realizacji w podstawie programowej klasy siódmej i ósmej.

W jaki sposób uczyć się efektywnie – to pytanie zadajemy sobie wszyscy, niezależnie od wieku. Okazuje się, że nauka, która daje najlepsze efekty, to taka którą możemy doświadczyć, zobaczyć, z którą możemy wejść w interakcję.

Wirtualna rzeczywistość, która angażuje ucznia, pobudza jego wyobraźnię i zwiększa motywacje, pomaga zrozumieć skomplikowane zagadnienia, ale także znacznie poprawia zdolność zapamiętywania nabytej wiedzy. Według badań, aż 87%* uczniów deklaruje, że chętniej wzięłoby udział w zajęciach z zastosowaniem rozwiązań wirtualnej rzeczywistości.
Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii Wirtualne Laboratorium Empirusz jest doskonałym, cyfrowym, odwzorowaniem laboratorium chemicznego. W pełni wyposażone w odczynniki chemiczne, szkło laboratoryjne i sprzęt potrzebny do wykonywania doświadczeń chemicznych, zawsze przygotowane do przeprowadzania doświadczeń i bezpieczne dla uczniów.

Uczeń, korzystając z gogli oraz kontrolerów, przeprowadza zgodnie z instrukcją wybrane doświadczenie. Pozostali uczniowie obserwują jego przebieg na ekranie lub tablicy interaktywnej. Notują obserwacje oraz formułują wniosek w Karcie laboratoryjnej. Urządzenie jest intuicyjne i łatwe w obsłudze, a wysoka jakość grafiki pozwala poczuć się jak w prawdziwym laboratorium. Nie możemy się doczekać powrotu do szkoły, aby wypróbować nowy sprzęt:)

Źródło: https://www.nowaera.pl/wirtualne-laboratorium/czym-jest-wirtualne-laboratorium