„ WITAJCIE W NASZEJ BAJCE…” – DNI OTWARTE

„Wychowawca zależnie od tego,
co przygotował na tę chwilę
 w ciągu długiego szeregu lat,
bacznie przyglądając się dziecku,
może mu dać program, jak poznać siebie,
jak siebie zwyciężać, jakiego użyć wysiłku,
jak poszukiwać własnej drogi życia.

                                       Janusz Korczak

W okresie od 23-28.03.2023r., odbyły się Dni Otwarte w szkole podstawowej w Kleszczowie. Cieszymy się, że na nasze zaproszenie licznie odpowiedziała zarówno społeczność z przedszkola w Łuszczanowicach, jak też z Kleszczowa. Gościliśmy dzieci sześcioletnie wraz z pracownikami przedszkoli. Goście z  gminnych placówek przedszkolnych, mieli możliwość zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat naszej szkoły a także skorzystać z bogatej oferty zajęć pokazowych.  W trakcie oprowadzania po szkole, pani dyrektor przybliżyła dzieciom postać patrona placówki – Janusza Korczaka. Zaprezentowała także bogaty wachlarz zajęć proponowanych przez szkołę. Ponadto dzieci przedszkolne zaznajomiły się z budynkiem szkoły, najważniejszymi miejscami oraz funkcjami jakie pełnią na co dzień. Bogata oferta zajęć pokazowych, trafiła w różnorodne gusta przyszłych uczniów. Dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach ruchowych prowadzonych w sali gimnastycznej naszej szkoły. Niezwykle ciekawą przygodą okazały się zajęcia z wykorzystaniem sprzętu, który szkoła pozyskała w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Odbyły się zajęcia z hafciarstwa, przeprowadzone z użyciem nowoczesnej hafciarki, zabawy dydaktyczne z wykorzystaniem specjalnych okularów – gogli VR  oraz zajęcia manualne
z długopisami 3D w roli głównej. Dzieci przedszkolne wykonały kreatywne dzieła z pomocą długopisów 3D w formie kwiatu i serca, które zabrały do swoich domów. Ponadto otrzymały w prezencie piękne, haftowane chusteczki z inicjałami, które mogą stanowić oryginalną ozdobę wielkanocnego koszyczka. Warto dodać, ze nasi goście uczestniczyli także w zajęciach, podczas których prowadzone były niezwykle efektowne eksperymenty chemiczne. Wszystkie lekcje pokazowe cieszyły się ogromnym zainteresowaniem przyszłych uczniów, którzy aktywnie w nich uczestniczyli. Goście obejrzeli również przedstawienie  pod tytułem: „WITAJCIE W NASZEJ BAJCE”. W role aktorów wcielili się trzecioklasiści wsparci talentem uczniów z klasy szóstej i ósmej. Po przedstawieniu, specjalnie dla naszych milusińskich, przygotowany został słodki poczęstunek.

Mamy nadzieję, że dzieciom przedszkolnym podobało się w naszej korczakowskiej szkole i zabrały ze sobą także dobre wspomnienia interesujących zajęć, które już we wrześniu mogą wesprzeć ich w nieustannym rozwoju. A w nauce i zabawie oraz w poszukiwaniu własnej drogi towarzyszyć im będą wspierający wychowawcy i nauczyciele oraz cała społeczność szkolna.

Zapraszamy do nas, do zobaczenia we wrześniu Kochani!

Wychowawcy klas trzecich:
Ewa Stawiak-Kołba
Elżbieta Roczek
Beata Stankiewicz