Wycieczka klas czwartych do Wrocławia

W dniu 23 maja klasy IV wraz z paniami: Katarzyną Skurkiewicz, Anną Olczyk, Agnieszką Jagusiak, Agnieszką Retkiewicz oraz Emilią Palińską pojechały na wycieczkę do Wrocławia. Wyruszyliśmy w podróż około godziny 6.30, a po trzech godzinach jazdy byliśmy na miejscu.

Na początku odwiedziliśmy znajdujące się na terenie zoo Afrykarium, które jest unikatowym na skalę światową kompleksem przedstawiającym różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu.

   Kolejnym punktem programu był spacer po wrocławskiej starówce. Podziwialiśmy tam piękną fontannę, budynek Ratusza miejskiego oraz piękne zabytkowe kamienice. Następnie na Rynku i w jego okolicy oglądaliśmy niewątpliwą atrakcją miasta: wrocławskie krasnale, którą to nazwą określa się figurki krasnali, w liczbie ciągle rosnącej, umieszczane na ulicach Wrocławia sukcesywnie od 2001 roku.

Następnie udaliśmy się do Kolejkowa, gdzie zostaliśmy zabrani  w podróż przez miniaturowy świat. Twórcy Kolejkowa stworzyli ogromną makietę, atrakcję przedstawiającą wspaniały Dolny Śląsk. W Kolejkowie zobaczyliśmy życie na wsi, potowarzyszyliśmy turystom podczas górskich wypraw, wcieliliśmy się w leśniczych, narciarzy, kupców, pracowników budowlanych, cyrkowców czy plażowiczów.

Przepełnieni wiedzą i dobrym humorem wróciliśmy do Kleszczowa.

kierownik wycieczki – Joanna Mądrzyk
Komentarze są wyłączone.