Wyjazd uczniów na EuroWeeK

W dniach 17 – 21 maja 2023 r. uczniowie klasy IVa i IVb naszej szkoły, pod opieką swoich nauczycielek angielskiego p. P. Ochockiej i p. A. Kuśmierek oraz p. A. Tatary, wzięli udział w obozie językowym „EuroWeek-Szkoła Liderów”.

Wykorzystując fakt, że obóz organizowany jest w niezwykle malowniczej Kotlinie Kłodzkiej, przed dotarciem na obóz uczniowie poznawali walory turystyczne tego regionu. Odwiedzili Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, gdzie poznali historię wytwarzania oraz brali udział w warsztatach ręcznego czerpania papieru. Następnie udali się do Błędnych Skał, gdzie wraz z przewodnikiem spacerowali po labiryncie skalnym. Następnie udali się na miejsce zakwaterowania obozu „Euroweek”.

Obóz ten jest specjalnym projektem edukacyjnym, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność.

Zajęcia prowadzone przez wolontariuszy z różnych krajów (m.in. Gruzji, Filipin, Hiszpanii, Peru) przyjęły formę warsztatów symulacyjnych, projektów i praktycznych ćwiczeń. Nasi uczniowie mieli okazję prowadzić konwersacje w języku angielskim oraz poznać zwyczaje, muzykę i tańce krajów, z których pochodzili wolontariusze prowadzący zajęcia . Każdy dzień zaczynał się od rozgrzewki „Energizer”, a kończył – „NightShow” czyli wieczornym pokazem przygotowanym przez uczniów.

Podczas pobytu młodzież zakwaterowana była w Willi „Wiktoria” w Różance. Wyjazd był dla wszystkich niezwykłą przygodą i na pewno długo będziemy wspominać ten czas.. Jego wymiernym efektem był owocnie spędzony czas, nabycie niezwykle cennych doświadczeń praktycznego stosowania języka angielskiego oraz nawiązanie nowych znajomości i przyjaźni.