XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem: „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach” 30 maja – 7 czerwca 2020

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, Patronami Honorowymi – Biblioteka Narodowa i Polski Komitet Olimpijski, a Partnerem Merytorycznym – Fundacja WWF Polska.

Tematem przewodnim XIX OTCD są zwierzęta. Wydarzenie ma zachęcić rodziny i placówki oświatowo-wychowawcze do regularnego czytania dzieciom, promować wartościową literaturę dla dzieci i młodzieży, a także budować świadomość proekologiczną i uwrażliwić młode pokolenie na los i potrzeby zwierząt. Dlatego gośćmi Tygodnia Czytania będą w tym roku oprócz znanych pisarzy i artystów także przyrodnicy, miłośnicy zwierząt i weterynarze.

Z uwagi na sytuację epidemiczną tegoroczny Tydzień Czytania odbędzie się po raz pierwszy w przestrzeni wirtualnej, a materiały związane z nim zostaną udostępnione na stronie internetowej https://calapolskaczytadzieciom.pl/ oraz w mediach społecznościowych Fundacji.

W związku z tym wydarzeniem zachęcamy do zapoznania się materiałami zamieszczonymi na stronie internetowej https://calapolskaczytadzieciom.pl/xix-otcd/  oraz do zabawy w aplikacjach:

https://wordwall.net/play/2225/845/326?fbclid=IwAR0QgT6EI8qJTRcCM3_nFcVNmhmi9VsAv-qGOQPJyFwzdhQUJx9EaSziCdg

Materiały pochodzą ze strony:
https://www.polityka.pl/opolityce/1958536,1,xix-ogolnopolski-tydzien-czytania-dzieciom-pod-haslem-cala-polska-czyta-dzieciom-o-zwierzetach–30-maja—7-czerwca-2020.read

Bibliotekarki

Komentarze są wyłączone.