Zajęcia z długopisami 3D

W tym roku zakupiono do szkoły pomoce dydaktyczne w postaci długopisów 3D. Po przeszkoleniu nauczycieli w zakresie ich obsługi, sprzęt włączono do użytkowania przez uczniów.

Jest to  specjalna technologia oparta na drukarce 3D, dzięki której można rysować w trój wymiarze i tworzyć przestrzenne, kolorowe rzeźby.

Zajęcia z użyciem długopisów 3D są ciekawą alternatywą w doskonaleniu wielu umiejętności, ale przede wszystkim, dają dzieciom chwile wytchnienia od codziennych zajęć, a pozytywna energia i emocje poprawiają ogólne samopoczucie.

Tworzenie długopisami 3D doskonali sprawności manualne, pobudza wyobraźnię i kreatywność, rozwija pojęcie przestrzeni, wyrabia cierpliwość, uważność i staranność, a także integruje grupę podczas wspólnego tworzenia. Wieloobszarowe zastosowanie długopisów pozwala przeprowadzić zajęcia w sposób angażujący i zarazem merytoryczny.

W klasach drugich już zostały przeprowadzone takie zajęcia. Dzieci tworzyły świąteczne zawieszki na choinkę. Już po pierwszych zajęciach uczniowie sami dawali swoje pomysły na wykorzystanie długopisów na kolejnych zajęciach. Niewątpliwie długopisy będą nowoczesną technologią, która chętnie będzie wykorzystywana na zajęciach.