Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna…” – pożegnanie klas ósmych.

„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna…” powiedział ksiądz – poeta Jan Twardowski. 24 czerwca 2022 roku mogli się o tym przekonać nasi tegoroczni absolwenci. Po latach spędzonych w murach naszej szkoły uczniowie klas ósmych w wyjątkowej i podniosłej atmosferze, w eleganckich strojach oraz w wyjątkowej oprawie artystycznej pożegnali się ze Szkołą Podstawową im. Janusza Korczaka w Kleszczowie. Uroczystość rozpoczął tradycyjny taniec „Polonez” w wykonaniu uczniów, który zachwycił zebranych gości swoją dostojnością oraz powagą. Kolejnym punktem uroczystości była przygotowana przez uczniów część artystyczna dedykowana Pani Dyrektor, nauczycielom, wszystkim pracownikom szkoły oraz rodzicom uczniów. Przygotowany program artystyczny, podczas którego nie zabrakło humorystycznych akcentów, pozwolił podziwiać talenty aktorskie naszych ósmoklasistów. Młodzież nie zapomniała również o wszystkich, którzy włożyli trud w jej wychowanie. Uczniowie podziękowali Pani Dyrektor, nauczycielom i oczywiście rodzicom. Wyrazem wdzięczności były symboliczne kwiaty złożone na ich ręce. Wyjątkowym momentem uroczystości były wspólnie wyśpiewane życzenia słowami utworu „Sobie i Wam”. Ta wyjątkowa dedykacja muzyczna, przygotowana z udziałem niezwykle utalentowanych muzycznie uczniów, została przygotowana dzięki zaangażowaniu Państwa Truchel – rodziców jednej z absolwentek.
Druga część wieczoru miała zupełnie inny charakter. Uczniowie bawili się przy muzyce, a rodzice zadbali, aby wspomnienia były jeszcze przyjemniejsze i przygotowali swoim pociechom kolejne atrakcje: poczęstunek, fotobudkę, symboliczne statuetki absolwenta. Absolwenci naszej szkoły bawili się wspaniale podczas swojego pierwszego, prawdziwego balu.
Dziękujemy rodzicom za świetną organizację oraz uczniom za miło spędzony wieczór. Pozostaniecie w naszej pamięci na zawsze…:)

Wychowawczynie klas ósmych