Mikołajki

Każdego roku, 6 grudnia obchodzimy wspomnienie św. Mikołaja – biskupa z tureckiej Miry.
W czasie swojego życia kapłan ten był niezwykle zaangażowany w niesienie pomocy potrzebującym. Z tego powodu, w dzień mikołajek, zgodnie z tradycją obdarowujemy się upominkami. W Polsce, w zależności od regionu najmłodsi odnajdują prezenty pod poduszką, w skarpecie lub w bucie.

Mikołajki to święto, na które czekają wszystkie dzieci oraz dorośli. Tego dnia organizujemy w szkole różnego rodzaju akcje świąteczne.  Wspólne świętowanie i celebrowanie tego dnia również jest wspaniałym prezentem!

Wizyta Mikołaja….

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach.

I przybył … po długim oczekiwaniu dzieci doczekały się wizyty upragnionego Mikołaja. Z niecierpliwością nasłuchiwały dzwoneczków, które zwiastowały, że lada moment pojawi się  „miły gość”. Uczniowie byli przygotowani na tą wizytę i zaprezentowały wierszyki, piosenki, a także obiecały, że będą grzeczne i postarają się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom ani nauczycielom. Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarzył dzieci miłymi upominkami, przyjmowanymi z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością.

Dzieci także wręczyły przepiękne laurki dla Mikołaja.

– To był fajny dzień… – Lubię mikołajki… – to słowa dzieci, wspominających ten dzień. A co najważniejsze – Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu, żłobka… A więc wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia.