Mikołajki w klasach drugich

Mikołajki w szkole to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. W tym roku obchodziliśmy je nietypowo, ale równie radośnie.

W klasach drugich odbyły się one 4 grudnia, podczas lekcji online. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach ubrani w czerwone stroje, z mikołajkowymi akcentami i w bardzo dobrych humorach. W tematykę zajęć wprowadziła ich bajka, dzięki której dzieci poznały historię Świętego Mikołaja oraz mogły porozmawiać o wartości podarunków materialnych i niematerialnych, o potrzebie niesienia pomocy innym. Ponadto dzieci czytały listy napisane do Świętego Mikołaja, zastanawiały się nad życzeniami dzieci na całym świecie, wykonywały mikołajkową pracę techniczną. Miłym akcentem było śpiewanie piosenek o Mikołaju czy wspólne recytowanie wiersza. Święty Mikołaj nie mógł przybyć osobiście, jak to robił co roku, ale przysłał do dzieci list i szereg mikołajkowych niespodzianek ukrytych w kolorowej prezentacji Genially. Uczniowie mogli rozwiązywać mikołajkowe łamigłówki, quizy, układać puzzle, kodować. Gość z dalekiej północy podrzucił również do domu dzieci upominki, które uczniowie otwierali podczas lekcji. Dzięki temu mikołajkowa atmosfera udzieliła się wszystkim pomimo, iż nie było możliwości świętowania w klasie.

Zajęcia mikołajkowe wywołały wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci. Wprowadziły wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, a jednocześnie pokazały, że możemy zachować tradycję i wspólnie świętować pomimo panującej pandemii. Takie mikołajki na pewno zapadną w pamięci dzieci na długi, długi czas.

Wychowawczynie klas drugich