Nauczyciele szyją dobro

“Szczęście nie jest ani dziełem przypadku, ani darem bogów.
Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie”

Erich Fromm


W ramach akcji “Nauczyciele szyją dobro”, pracownicy oświaty organizują się oddolnie, by tworzyć Gigantyczne Pożeracze Smutków. Stwory, jak wskazuje ich nazwa, mają przywoływać dobre emocje. Maskotki następnie trafiają na aukcje. Zebrane środki są przekazywane na cele charytatywne. W tym roku odbyła się już trzecia edycja akcji, a zebrane pieniądze zostaną przekazane na budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży.

Takiego Giganta postanowiła uszyć również jedna z naszych nauczycielek, pani Justyna Klimczyk. Ta sympatyczna nauczycielka uszyła równie sympatyczną, jedyną w swoim rodzaju ogromną i mięciutką Jaszczurkę XXL uszytą z jaskrawozielonego i turkusowego polaru oraz białego, czarnego i czerwonego filcu.

Społeczność naszej szkoły aktywnie włącza się w działalność dobroczynną na rzecz potrzebujących. Są to akcje jednorazowe lub długotrwałe, dzięki którym wszyscy uczymy się wrażliwości na potrzeby innych, rozwijamy uczucie empatii, kształtujemy pozytywną postawę wobec potrzebujących. Tym razem postanowiliśmy zrobić niespodziankę naszej koleżance i tak podziękować za jej chęć pomocy innym. Pracownicy szkoły zebrali pieniądze i wylicytowali uszytego pluszaka. Miło było zobaczyć wzruszenie na twarzy koleżanki, kiedy dowiedziała się kto wygrał aukcję.

Pani Justynie serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że wspaniała maskotka została w naszej szkole…a kto wie, może ten Pożeracz Smutków znowu kogoś zaskoczy swoim dobroczynnym działaniem.