Ogólnopolski projekt „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”

 Projekt ten składa się z trzech modułów. Klasy drugie zakończyły moduł III „Mała chmurka w krainie słońca”

Moduł zaczęliśmy od wybrania lektury. Wszystkie klasy wybrały tę samą lekturę – „Dzieci Pana Astronoma” Wandy Chotomskiej.

Moduł ten realizowany był w czasie stacjonarnego i zdalnego nauczania. Dzieci zapoznały się z lekturą w czasie zajęć stacjonarnych i zdalnych.

Pierwszym zadaniem było uzupełnienie lekturnika. Wpisywaliśmy tytuł, autora, głównego bohatera oraz bohaterów drugoplanowych. Rysowaliśmy głównego bohatera oraz opisywaliśmy go w trakcie kilku zajęć.

Kolejnym zadaniem było zorganizowanie pikniku czytelniczego. Do czytania zaproszeni zostali: pani dyrektor, pani bibliotekarka i koleżanki nauczycielki. Zajęcia odbywały się na dworze. Najpierw czytali zaproszeni goście, a później wszystkie dzieci. Dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowały hasła, malowały ilustracje do lektury oraz wspólnie bawiły się. Jak to na pikniku bywa, dzieci miały przygotowane przez wychowawczynie drobne słodkości.

Trzecim zadaniem było zorganizowanie LEKCJI POD CHMURKĄ.  Wszystkie lekcje w tym dniu odbywały się na dworze. Dzieci czytały, pisały, malowały i oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnej zabawy.

Ostatnim czwartym zadaniem było przeczytanie opowiadania „Mała chmurka w krainie słońca”, a następnie zrealizowanie zadań z przygotowanego przez organizatorów projektu scenariusza.  Oglądały bardzo ciekawe filmiki zaproponowane przez organizatora.

 Dzieci pięknie pracowały i jednocześnie dobrze się bawiły. Najbardziej zadowolone były z zajęć na dworze.

Wychowawczynie klas drugich