Ozdabianie pierniczków w klasie IIIc

Święta Bożego Narodzenia to szczególny, magiczny  czas związany z narodzinami Chrystusa. W przygotowaniach do tych świąt biorą udział całe rodziny. Dzieciom kojarzą się one z ubieraniem choinki, pieczeniem pierniczków, a przede wszystkim z Mikołajem i prezentami. Mimo powszechnie panującej ,,świątecznej gorączki”, udało się zorganizować w klasie IIIc miłe spotkanie. Uczniowie tej klasy wraz z rodzicami i wychowawcą spędzili mikołajkowe popołudnie na wspólnym dekorowaniu pierniczków.

Wszyscy z ogromnym zapałem ozdabiali pierniczki kolorowymi lukrami, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego rodzice i dzieci wspólnie pracowali i jednocześnie dobrze się bawili przy akompaniamencie świątecznych melodii.

Z racji, że jest to magiczny czas, czas szczególnej pomocy innym i dzielenia się dobrem powstałe pierniczki zostały przekazane podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Kleszczowie. Uczniowie wraz z wychowawcą przekazali je osobiście dnia następnego. Dzięki temu te starsze osoby mogły poczuć już magię nadchodzących świąt.

Serdecznie dziękuję Rodzicom za zorganizowanie tego spotkani, przygotowanie pierniczków i przede wszystkim za obecność, za poświęcony czas.