Pomagać każdy może…

Drodzy uczniowie, gdybyście byli w szkole, to w tym tygodniu rozmawialibyśmy o tym, że niektórzy ludzie potrzebują czasem wsparcia i pomocy od drugiego człowieka.  W czasie, w którym marzymy o nowej komórce, playstation czy komputerze, są takie osoby, które pragną dostać ciepłą pościel, produkty spożywcze czy opał do ogrzania domu. W tym roku w naszej szkole organizujemy jak zawsze akcje charytatywne, przy okazji , których możecie wspomóc takie osoby. Cały czas trwa świetlicowa akcja „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”, oraz „Szlachetna paczka”. Gorąco zachęcamy Was do wsparcia szkolnych inicjatyw.

Czas przedświąteczny, jest czasem szczególnym. Radosnym, pięknym, pachnącym domem i miłością….pamiętajcie jednak o tym, że są wśród nas osoby samotne, chore znajdujące się  w trudnej sytuacji życiowej, potrzebujące wsparcia. … Jednakże możemy  sprawić,  aby i one poczuły ducha świąt a uśmiech zagościł na ich twarzach. Jak to zrobić? Nic trudnego wyciągnąć pomocną dłoń… Teraz szczególnie często słyszy się słowa: pomoc, wolontariat, charytatywny. Co prawda  Międzynarodowy Dzień Dobroczynności obchodziliśmy już w tym roku, ale myślę, że warto jeszcze raz wspomnieć o tej szczególnej „instytucji”, jaką jest chęć pomagania i obdarowywania innych. Międzynarodowy Dzień Dobroczynności obchodzony jest w rocznicę śmierci Matki Teresy. Święto ma zwrócić uwagę na znaczenie pomocy humanitarnej oraz znaczenie organizacji charytatywnych. Istnieje wiele możliwości, aby zaangażować się społecznie. Można działać lokalnie, można globalnie. Liczy się chęć pomocy i realne wsparcie. Święta Bożego Narodzenia to dobry czas, by podjąć taką inicjatywę i wesprzeć liczne, odbywające się w tym okresie, akcje charytatywne. A może zorganizować własne przedsięwzięcie o charakterze dobroczynnym?! Jeśli macie jakieś pomysły, piszcie.. może uda nam się zorganizować taką akcję w przyszłości?!Pamiętajmy: Dobro powraca!

P.S. W ten szczególny czas polecam  „Opowieść wigilijną” angielskiego pisarza Charlesa Dickensa. Mam nadzieję, że wysłuchacie, obejrzycie i zrozumiecie, że każdy z nas jest dobrym człowiekiem. Poniżej link do audiobooka lub wersji kinowej opowiadania.