Samorząd Uczniowski promuje czytelnictwo

„Jeśli chcemy żyć w kraju mądrych, uczciwych i kulturalnych ludzi, zadbajmy o to, by codzienne, głośne czytanie stało się priorytetem (…).” –  w myśl tej idei Samorząd Uczniowski promował czytanie wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły. Wspólnie z opiekunami starsi uczniowie chcieli pokazać młodszym rówieśnikom, że czytanie to frajda, w końcu książki są nieskończonym źródłem zabawy i wiedzy. Cała akcja polegała na czytaniu dzieciom bajek, baśni, wierszy, opowiadań itp. Oczywiście dostosowanych do wieku dzieci. Uczniowie samodzielnie wybrali literaturę, którą następnie zaprezentowali w klasach pierwszych. Wśród czytanych utworów nie zabrakło wierszy Jana Brzechwy – ,,Samochwała”, ,,Kaczka Dziwaczka” czy ,,Na straganie”. Z racji zbliżającego się okresu świątecznego wśród wybranych utworów znalazł się także ,,Świąteczny Franklin”. Uczniowie interesujący się światem zwierząt z zaciekawieniem wysłuchali ,,Oko w oko ze zwierzętami”.

Tym przedsięwzięciem Samorząd Uczniowski podjął próby wzbudzenia  zainteresowania książką i pokazania, choć namiastki, korzyści płynących z głośnego czytania książek.

Po pozytywnym przyjęciu przez pierwszaków, widząc ich zainteresowanie i ciekawość, sądzimy że to dopiero początek działań promujących czytelnictwo przez Samorząd Uczniowski.