WARSZTATY PSZCZELARSKIE

„Gdy zginie ostatnia pszczoła ludzkości zostaną tylko cztery lata życia” Albert Einstein

25 października 2023r. uczniowie klasy IVb wraz z wychowawcą panią Iloną Kuśmierek wzięli udział w niesamowitych warsztatach prowadzonych przez mistrza pszczelarstwa z Pasieki Boża Iskierka. Warsztaty miały na celu zapoznanie słuchaczy z fascynującym światem pszczół oraz rolą, jaką odgrywają te niesamowite owady w ekosystemie. Lekcja z pszczelarzem była doskonałą okazją do pogłębiania wiedzy oraz rozwinięcia świadomości na temat znaczenia tych błonkoskrzydłych przyjaciół. Mistrz omówił m.in. rodzaje pszczół i ich rolę w ulu, budowę ula oraz to, w jaki sposób wygląda praca pszczelarza. Uczniowie doskonale poradzili sobie z odpowiedziami na zadawane im pytania. Słuchacze wiedzieli, że pszczoły nie zapadają w sen zimowy oraz to, że cebula jest stosowana, jako antidotum na użądlenia. Dowiedzieliśmy się, że pszczoły nazywane były kiedyś „borówkami”, ponieważ zamieszkiwały bory.

Ciekawy sposób prezentowania wiedzy, pasja i doświadczenie sprawiły, że warsztaty okazały się wspaniale spędzonym czasem. Słuchacze zrozumieli, jak kluczową rolę pełnią ww. owady w produkcji żywności oraz naszym życiu. Na koniec spotkania uczestnicy mogli skosztować wafle polane miodem oraz otrzymali wartościowe upominki (książkę o pszczołach i woskową świecę).

Dziękujemy Panu prowadzącemu warsztaty za cenne doświadczenie i edukację. Mamy nadzieję, że wiedza ta sprawi, iż będziemy bardziej świadomi i troskliwi wobec pszczół i ekosystemu, który nas otacza.