Wizyta grupy 5-latków z Przedszkola Samorządowego w Kleszczowie

20 marca 2024r. naszą szkołę odwiedziła grupa 5-latków z Przedszkola Samorządowego w Kleszczowie, choć do rozpoczęcia nauki w szkole pozostało jeszcze sporo czasu, dzieci miały możliwość zapoznania się z budynkiem szkoły oraz podpatrzenia, w jaki sposób funkcjonuje społeczność szkolna.

Zwiedzanie szkoły rozpoczęliśmy od sali, w której znajduje się świetlica szkolna, przebywający tam uczniowie opowiedzieli przedszkolakom, co robią podczas zajęć świetlicowych, pokazali im gry i zabawki, z których korzystają podczas lekcji.  Następnie udaliśmy się do sekretariatu i gabinetu Pani Dyrektor. Odwiedziliśmy również bibliotekę szkolną, gdzie dzieci dowiedziały się w jaki sposób uczniowie mogą wypożyczać książki i spędzać przerwy w czytelni.

Zostaliśmy również zaproszeni do starszych kolegów i koleżanek z klas 1-3, gdzie uczniowie opowiadali przedszkolakom, co robią na poszczególnych lekcjach. Wychowawcy edukacji wczesnoszkolnej bardzo miło przyjęli naszych gości, odpowiadając na pytania maluchów, a także wprowadzając je w temat wiosny, który obecnie jest realizowany w klasach.

Uwagę uczniów zainteresował fakt, że większość społeczności szkolnej miała w tym dniu ubrania założone na lewą stronę, dzieci dowiedziały się, że szkoła w taki właśnie sposób świętuje „Dzień na opak”.

Zobaczyliśmy też pokój nauczycielki, salę informatyczną oraz muzyczną, gdzie przedszkolaki z zaciekawieniem obserwowały znajdujące się tam sprzęty np. drukarkę 3D.  Dzieci odbyły krótką lekcję na temat segregowania śmieci w naszej szkole, przypominając sobie, jakie odpady powinny trafiać do poszczególnych koszy. Dla uczniów została zorganizowana lekcja z użyciem okularów VR, która bardzo zaciekawiła uczestników zajęć. Dzieci zostały zaproszone na zajęcia z poznawania liter, które wraz z wychowawcą przygotowała dla nich klasa 3c. Na koniec przedszkolaki udały się na słodki poczęstunek podczas którego dzieci otrzymały dyplomy „Ukończenia Pierwszego Dnia W Szkole”.

Mamy nadzieję, że ponownie spotkamy się z dziećmi, którzy w przyszłości staną się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.