Bianka – nasza radość i duma

Po raz kolejny możemy się cieszyć z sukcesu Bianki Cybulskiej, uczennicy klasy VIII D.

Tym razem dziewczynka wzięła udział w koncercie laureatów II Wojewódzkiego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej Nasza radość i duma zorganizowanym 9 stycznia w Teatrze Muzycznym w Łodzi z okazji 81 rocznicy utworzenia Armii Krajowej i otrzymała wyróżnienie za wykonanie piosenki Miejcie nadzieję.

Bianka wystąpiła w kategorii: soliści, szkoła podstawowa, klasy V- VIII i zmierzyła się z 17 innym uzdolnionymi młodymi artystami.

Organizatorem konkursu była Fundacja Imienia Stanisława Pomian-Srzednickiego oraz Słowo i Muzyka u Jezuitów w Łodzi, a patronat honorowy nad konkursem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotr Gliński oraz Łódzki Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Łódzkiego Wojewoda Łódzki i Łódzki Oddział IPN.

Występ Bianki obejrzeli koledzy i koleżanki z jej klasy wraz z wychowawczynią, panią Anną Olczyk- Wieloch oraz panią Katarzyną Skurkiewicz i panem Sławomirem Szafrańskim, który przygotował dziewczynkę do konkursu.

Jesteśmy dumni z Bianki. Cieszymy się, że mamy uczennicę, która rozwija swój talent wokalno-aktorski i reprezentuje naszą szkołę na wielu scenach Polski.

Gratulujemy Biance i życzymy Jej dalszych sukcesów!