Jeździecka pasja Judyty

Judyta Kędziak to uczennica klasy VI b, która jest skromną i  zdolną dziewczyną. Jej ulubionymi zwierzętami są konie. Miłośniczką tych  mądrych i  pięknych zwierząt jest już od kilku lat.  Za namową taty zaczęła jeździć konno. Pasja, talent i ciężka praca sprawiają, że Judyta coraz częściej odnosi sukcesy.

Od czerwca 2021 roku Judyta posiada własnego konia – Bonapartego.  Dziewczyna trenuje 5-6 razy w tygodniu ( co drugi tydzień) w Ośrodku Jeździeckim Albertville w miejscowości Zwierzyniec. Obecnie jej treningi polegają na rozluźnieniu Bonapartego na czas jazdy, na skupieniu się na wysokości przeszkód oraz dokładności najeżdżania na przeszkodę.

Judyta od 2022 roku posiada licencję na starty w zawodach.  Odnosi sukcesy w tych zmaganiach sportowych, w konkursie LL (90cm) uczennica klasy VI b zajęła 5. miejsce. Dla niewtajemniczonych potrzebne jest wyjaśnienie, że jest to konkurs w skokach przez przeszkody. W tych zawodach wzięło udział 36 startujących, zatem zajęcie 5. miejsce jest wielkim sukcesem naszej uczennicy.

30 listopada 2022 roku Judyta uzyskała Brązową Odznakę Jeździecką przyznawaną przez Polski Związek Jeździecki. Jest to odznaka dająca pewne uprawnienia w zawodach, a po uzyskaniu srebrnej i skończeniu
18 lat można podchodzić do kursu instruktora jeździectwa PZJ.

W grudniu nasza miłośniczka koni wzięła udział w Wojewódzkich Mistrzostwach Halowych dzieci i młodzieży w skokach przez przeszkody (wysokość przeszkód 100/105 cm). Zajęła w tych zawodach wysokie – 6. miejsce.

Judyta zachęca innym do uprawiania jeździectwa – sportu, którego wynik zależy nie tylko od człowieka !

Gratuluję sukcesów w tej pięknej dziedzinie sportowej. Jestem przekonana, że Twoja postawa zainspiruje innych do podejmowania podobnych wyzwań.

Renata Frach – wychowawczyni klasy VI b.