Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 13.10.2022 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kleszczowie odbyła się wyjątkową akademia  z okazji obchodów Dnia  Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor – Marioli Świderskiej-Kulki , która przywitała wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych nauczycieli emerytów. Szczególne podziękowania skierowała w stronę grona pedagogicznego oraz pracowników szkoły, życząc jednocześnie  satysfakcji i radości z wykonywanej pracy, a także dalszych sukcesów zawodowych. Ten dzień był też doskonałą okazją do wręczenia  pracownikom szkoły podziękowań i kwiatów oraz przyznania nagród Dyrektora i Wójta.

Kolejnym punktem uroczystości było przedstawienie, które przygotowali uczniowie klas ósmych pod kierunkiem pań: Aleksandry Gorzelak-Dylak i Agnieszki Gos-Stacherskiej . Młodzi artyści pełnym  humoru występem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Nie zabrakło pięknych piosenek oraz  ciepłych i miłych słów skierowanych do nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Uczniowie  podkreślili swoją  wdzięczność
za codzienny trud pracy,  poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. W tym szczególnym dniu o pracownikach oświaty nie zapomniała również Rada Rodziców, której przedstawiciele złożyli wszystkim serdeczne życzenia oraz podziękowania  pracownikom szkoły. Wszyscy otrzymali drobne upominki od Samorządu Szkolnego.

W szkolnym holu została przygotowana wystawa laurek z życzeniami dla wychowawczyń wszystkich oddziałów szkolnych, co było miłym i wzruszającym akcentem podsumowującym to święto.

Dekorację wykonały panie: Barbara Najmrodzka i Bogusława Gajzler. Oprawa muzyczną i występ wokalny przygotował p. Sławomir Szafrański.

Agnieszka Gos-Stacherska
Aleksandra Gorzelak-Dylak