Dzień Sportu i Rodziny

2 czerwca był dla społeczności kleszczowskiej podstawówki dniem wyjątkowym. Odbył się on pod hasłem „Dzień Sportu i Rodziny”. Jego głównym celem było: promocja zdrowia, z akcentem na zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną, zacieśnianie więzi między dziećmi, a rodzicami oraz aktywne spędzanie wolnego czasu z rodziną.

Impreza rozpoczęła się od wręczenia przez Panią Wicedyrektor orderu i honorowego tytułu „Przyjaciela Korczakowskiej Szkoły”. Ten zaszczytny tytuł w tym roku otrzymał: Pan Jacek Skurkiewicz, Pani Anna Dyła, Pan Karol Jakubik oraz Pani Beata Śmiertka, za szczególne i wieloletnie angażowanie się w bezinteresowną pracę na rzecz szkoły oraz pomoc w realizacji działań wychowawczych i opiekuńczych.

Tego dnia na naszych uczniów czekała niespodzianka, na scenie wspólnie stanęli nauczyciele
i rodzice dzieci uczęszczających do naszej szkoły. Aktorzy po kilkudniowej pracy zaprezentowali się publiczności jako kabaret „Zdrowo pojechani”. Prezentacja zdolności aktorskich, zaangażowanie w życie szkoły, były wspaniałą dawką rozrywki. Sceny teatralne ukazujące żarty i wielkie poczucie humoru, przypadły do gustu dzieciom i dorosłej publiczności. Po raz kolejny udało się zebrać fantastyczne grono utalentowanych osób, które pomimo codziennych obowiązków znalazły czas, aby sprawić dzieciom wiele radości. Każdy kto przybył na ten spektakl przeżył fantastyczne chwile. Aktorzy po spektaklu częstowali publiczność zdrową przekąską: jabłkami.

Kolejnym punktem imprezy była próba uzyskania rekordu w skokach na skakance – 20 skoków. Wszyscy udali się na boisko szkolne, gdzie nauczyciele wychowania fizycznego koordynowali pobicie tegorocznego rekordu.

Podczas uroczystości jak co roku odbył się również “Bieg ku słońcu”, który przeprowadzony został na drodze z punktu widokowego w kierunku szkoły. W biegu wzięli udział uczniowie, pracownicy szkoły, a także rodzice, którzy przybyli licznie, aby wspierać swoje pociechy. Koordynatorami biegu, jak i innych konkurencji sportowych byli nauczyciele wychowania fizycznego oraz wychowawcy klas i pozostali nauczyciele. Wyniki biegu prezentują się następująco:

Klasa I:

Dziewczęta:

 1. Amelia Bąkiewicz IA
 2. Pola Rozpędowska IA
 3. Nadia Kowalczyk IA

Chłopcy:

 1. Aleksander Tatara IA
 2. Dominik Kuśmierek IA
 3. Wiktor Kaźmierczak IB

Klasa II:

Dziewczęta:

 1. Aleksandra Pukacz IIB
 2. Lena Kacalak IIC
 3. Alicja Pyka IIA

Chłopcy:

 1. Wojciech Szmajek IIC
 2. Marcel Szrajer IIA
 3. Wiktor Hryniewicki IIC

Klasa III:

Dziewczęta:

 1. Sandra Retkowska IIIA
 2. Elina Kryvoruchko  IIIC
 3. Magdalena Kina IIIA

Chłopcy:

 1. Szymon Buresz IIIC
 2. Franciszek Zybura IIIB
 3. Nikodem Koch IIIA

Kasa IV-VI:

Dziewczęta:

 1. Nadia Susmęd VIC
 2. Roksana Gonera VIB
 3. Natalia Spiecha IVD

Chłopcy:

 1. Michał Naturalny VIA
 2. Wiktor Zatorski VA
 3. Franciszek Jakubik VIB

Klasa VII-VIII:

Dziewczęta:

 1. Nikola Zawodzińska VIID
 2. Lena Nawrocka VIIB
 3. Alicja Włodarczyk-Storczyk VIIB

Chłopcy:

 1. Filip Dylak VIIID
 2. Bartosz Grzybek VIIB
 3. Tomasz Sadurski VIIIC

W przerwie między sportowymi zmaganiami uczestnicy szkolnej imprezy mogli posilić się pyszną, zdrową zupą oraz skosztować smacznych ciast i owoców przygotowanych przez radę rodziców. Po posiłku wszyscy mieli siłę na kolejne sportowe zmagania.

Inne atrakcje towarzyszące obchodom tego święta to między innymi klasowe wyścigi rzędów na sali gimnastycznej dla klas I-III i na boisku dla klas IV-VIII. Uczestnicy imprezy mieli również okazje skorzystać ze stoisk gdzie odbywały się gry w tenisa stołowego, gry w piłkę ręczną, gry w piłkę nożną oraz przeciąganie liny.

Poniżej wyniki rywalizacji klas I-III w wyścigach rzędów:

 • 1 miejsce klasy:  IA, IIA, III C
 • 2 miejsce klasy:  I B, IIC, IIIB
 • 3 miejsce klasy:  IIB, IIIA

Za klasowe wyścigi rzędów następujące klasy otrzymały nagrody w postaci piłek:

 • IVB,
 • VA,
 • VB,
 • VIA,
 • VIIB,
 • VIIIB,
 • VIIIC,
 • VIIID.

Z pozostałych konkurencji na koniec zostało wyłonionych trzech zwycięzców podczas loterii.

Przeprowadzone zostały także mecze piłkarskie, w których rywalizowali rodzice uczniowie
i nauczyciele. Dużym zainteresowaniem cieszyło się przeciąganie liny, które wywołało wiele radości i uśmiechu wśród wszystkich uczestników.

Podsumowaniem tegorocznego Dnia Sportu i Rodziny było rozstrzygnięcie wojewódzkiego konkursu plastycznego pt. „Moja wymarzona świetlica” organizowanego przez świetlicę SP w Kleszczowie oraz wszystkich konkurencji sportowych, i wręczenie nagród, upominków, które zostały ufundowane przez Fundację Rozwoju Gminy Kleszczów. Należy zaznaczyć, iż w tym dniu w murach szkoły gościł przedstawiciel FRGK Pan Maciej Kuc – Członek Zarządu  Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów, który  wręczył nagrody ufundowane przez FRGK uczestnikom sportowych zmagań.

Logo Fundacji

Ten aktywnie spędzony dzień upłynął w przyjaznej i rodzinnej atmosferze.