Jak przygoda to tylko w Warszawie – sprawozdanie ze szkolnej wycieczki klas II do Warszawy

Dnia 16 maja odbyła się krajoznawcza wycieczka klas II do Warszawy. Celem wycieczki było zapoznanie się z najciekawszymi atrakcjami stolicy oraz samym miastem, a także rozpowszechnienie aktywnej formy wypoczynku. 

Niezwykle ciekawym miejscem dla uczestników wycieczki był PGE Narodowy – to właśnie od tego miejsca rozpoczęliśmy naszą krótką przygodę z Warszawą. Było wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem marzeń wielu uczniów. Gdy wszyscy weszli na trybuny i wspięli się na ich szczyt, z góry podziwiali ogrom tego obiektu. Naprawdę, robi wrażenie! Następnie uczniowie mieli okazję skorzystać z zwiedzania VIP – czyli weszli do szatni naszej kadry narodowej, dowiedzieli się wielu ciekawostek o tym jak wygląda przygotowanie piłkarzy przed meczem i cała procedura po meczu, zasiedli przy ławie konferencyjnej, byli w miejscu przeznaczonym dla prasy i telewizji podczas meczów.

Po tylu emocjach, które wywołało to miejsce, przyszła pora na mały spacerek, czyli zwiedzanie Starego Miasta z panią przewodnik, która dzieliła się z nami ciekawostkami o Warszawie. Nasz spacer odbywał się pod hasłem ,,Szlakiem warszawskich legend”. Uczniowie zobaczyli Barbakan, Pomnik Syrenki, Krakowskie Przedmieście. Byli także podczas zmiany warty przy grobie nieznanego żołnierza. Podczas czasu wolnego uczniowie podziwiali i wsłuchiwali się w piękną melodię i śpiew znanego w Warszawie kataryniarza Jana. Ostatnim punktem wycieczki był wjazd na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki. Z 30 piętra uczniowie podziwiali panoramę naszej stolicy.

Wszyscy uczniowie byli pod wrażeniem piękna naszej stolicy oraz liczby atrakcji, jakie można tu spotkać. Na pewno nikt nie zapomni pobytu w tym mieście i zechce jeszcze tam powrócić. Myślimy, że wyjazd można zdecydowanie uznać za udany.