EuroWeek – Szkoła Liderów

W dniach 2–6 stycznia 2024 r. 23 uczniów z klas siódmych i ósmych naszej szkoły wzięło udział w obozie językowym „EuroWeek – Szkoła Liderów” zorganizowanym w Międzygórzu (Ośrodek Wczasowy Słoneczna).

Euroweek jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dla dorosłych, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy świadomości wobec wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność. Zajęcia prowadzą wolontariusze z różnych krajów (m.in. Palestyny, Indii, Chin, Hiszpanii, Meksyku).

Każdy dzień pobytu zaczynał się od rozgrzewki „Energizer”, a kończył – „NightShow”, czyli wieczornymi prezentacjami przygotowanymi przez uczniów. Wśród aktywności można również wymienić: Creativity Group Activity, Tean Building Activity, Country Presentation, Preparation Mission 007, Group Discussion, Cultural Night.

Podczas obozu był również czas na poznawanie walorów turystycznych Międzygórza – „Perły Sudetów”. Uczniowie wraz z opiekunami oraz wolontariuszami spacerowali nad Wodospad Wilczki znajdujący się na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego oraz na zaporę wodną z początku XX wieku.

Efekty każdego programu Euroweek to:

  • podniesienie kompetencji językowych w zakresie komunikacji w języku angielskim,
  • integracja globalna poprzez zawarcie przyjaźni z wolontariuszami z całego świata,
  • kultywowanie swoich zdolności interpersonalnych, intelektualnych i kreatywności,
  • bardziej aktywne uczestnictwo i działalność na rzecz społeczności lokalnych,
  • udział w życiu kraju i świata.

Justyna Kowalska