Klasy czwarte w teatrze

Drugiego grudnia 2022 roku uczniowie klas czwartych uczestniczyli w wycieczce do Teatru Wielkiego w Łodzi. Obejrzeli przepiękny balet w reżyserii Witolda Borkowskiego zatytułowany ,,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.  Czwartoklasiści byli pod ogromnym wrażeniem, tym bardziej, że oglądali spektakl zasiadając w lożach. Niesamowite emocje to zasługa melodyjnej i rytmicznej muzyki, iskrzącej humorem i dowcipem, malowniczej inscenizacji oraz ujmującej choreografii stworzonej przez słynnego polskiego tancerza i choreografa Witolda Borkowskiego.

Słynna baśń braci Grimm opowiada o losach dobrej i pięknej, lecz znienawidzonej przez złą macochę Śnieżki. Królewna Śnieżka spotyka na swej drodze siedmiu krasnoludków, w których każdy widz może znaleźć cechy samego siebie. Mimo, że Śnieżka zjada zatrute jabłko, wszystko dobrze się kończy.

Baletowa bajka od pokoleń dla wszystkich pokoleń.

Królewna Śnieżka z muzyką Bogdana Pawłowskiego na scenie Teatru Wielkiego pojawiła się w 1970 roku i od razu zyskała ogromny aplauz publiczności, nikt nie przypuszczał, że pobije wszelkie rekordy i pozostanie na scenie przez prawie pół wieku! Do tej pory miała już około 40 premier na czterech kontynentach i przyniosła autorowi ogromną popularność oraz niesłabnącą sympatię młodych widzów.

Aleksandra Gorzelak-Dylak