Klasy pierwsze w teatrze

23 listopada klasy I wybrały się na wycieczkę do teatru „Arlekin” w Łodzi na spektakl „Kopciuszek”. Celem wyjazdu było rozbudzanie zainteresowania sztuką, kulturą oraz rozwijanie pozytywnych emocji i przeżyć.

Już pierwsze chwile w budynku teatralnym wzbudziły ogromne emocje. Uczniowie bacznie obserwowali dekoracje znajdujące się w teatrze. Z ogromnym zaciekawieniem podziwiali wystawę „Drugie życie garnka. Bajkowy świat zwierząt Krzysztofa Kadłubowskiego”. Była to wystawa niedużych form przestrzennych składająca się z przeszło 80 rzeźb wykonanych z zużytych, często zardzewiałych, już nikomu niepotrzebnych przedmiotów lub z tego, co po nich pozostało. Elementy te, połączone najpierw wyobraźnią ich Autora, a potem nitami i śrubami otrzymały szansę na kolejne życie. 

Dzieci wczuły się w atmosferę teatru, gdyż podczas oczekiwania na spektakl na sali było naprawdę cicho.

Sam spektakl wzbudził także wiele emocji, gdyż był to ,,Kopciuszek” w nowoczesnym wydaniu. Tutaj nikt nie zgubił pantofelka, nie pojechał na bal dynią zamienioną w karocę, nawet stroje aktorów nie przypominały tych, które znamy z kanonu bajkowego. Najbardziej spodobała się uczniom gra świateł oraz muzyka, które były największym dopełnieniem całej scenerii.

Wyjazd ten wzbudził wiele pozytywnych emocji o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu.