Konkurs recytatorski „Tęczowe wierszyki”

20 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Kleszczowie odbyła się jubileuszowa – XX edycja  Konkursu Recytatorskiego „Tęczowe Wierszyki”, którego organizatorem jest  Publiczne Przedszkole Samorządowe w Łękińsku.

Przedsięwzięcie to ma na celu przede wszystkim odkrywanie i rozwijanie uzdolnień dzieci oraz promowanie młodych talentów, ale  również  propagowanie wierszy wybitnych polskich poetów. Tym razem były to utwory  pani Agnieszki Frączek, która w swych książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi.

Dla dzieci udział w konkursie recytatorskim to nie tylko doskonalenie umiejętności recytatorskich i ćwiczenie dykcji, ale także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności na forum publicznym, co niewątpliwie przyczyniło się również do wzmocnienia wiary w siebie  i czerpania radości z wystąpień.

Konkurs  odbył się w dwóch kategoriach wiekowych:

I kategoria – przedszkola – grupa „0”

II kategoria – szkoły – klasa I

Do konkursu przystąpiło 19 uczestników. Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice z klas pierwszych: Lena Urbańczyk i Alicja Michałek z klasy 1a oraz Natalia Grzesiak i Karolina Łazińska z klasy 1b. Do występów dzieci przygotowywały wychowawczynie: Anna Parada i Aleksandra Kusiak.

 Lena Urbańczyk za recytację wiersza „Skrzydła” uzyskała III  miejsce w kategorii klas pierwszych,  a Alicja Michałek – wyróżnienie w tej kategorii za interpretację wiersza „Żaba”.

Dziękujemy naszym uczennicom za piękne reprezentowanie szkoły, a wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!