Podsumowanie uczestnictwa klas Ia i Ic w II semestrze roku szkolnym 2021/2022 w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Uczymy Dzieci Programować”

Uczniowie klasy Ia i Ic w II semestrze roku szkolnym 2021/22 roku realizowali zagadnienia w ramach IX edycji ogólnopolskiego programu „Uczymy Dzieci Programować” . To inicjatywa skierowana do szeroko rozumianej edukacji. Głównym założeniem programu jest pokazanie, że nauka kodowania jest bardzo ważna dla wszechstronnego rozwoju dziecka, a przy tym nie musi być ani trudna, ani nieciekawa. Zajęcia z kodowania nie muszą być też przeprowadzane wyłącznie w pracowni komputerowej. Uczniowie realizowali treści zarówno na edukacji społecznej, matematycznej jak i przyrodniczej. Na zajęciach kształtowali swoją kreatywność i uczyli się analitycznego myślenia. Autorką programu jest Pani Anna Świć, znana postać z „Kodowania na dywanie”.

Program cieszył się ogromnym zainteresowaniem i w dalszym ciągu będziemy w nim uczestniczyć przez kolejne semestry i lata nauki.

Opracołały

Renata Cieślak i Wioleta Kimel