Spotkanie z Panią Danutą Gronczyńską

W naszej szkole odbyło się spotkanie klas drugich z Panią Danutą Gronczyńską, która pisze wiersze i wydała tomik poezji pt. “Co mi w duszy gra”.

Pani Danuta przedstawiła dzieciom swoją twórczość, recytując w przemiłej atmosferze wybrane wiersze. Uczniowie z uwagą wsłuchiwali się w ciepłe słowa poetki, która wprowadziła wszystkich w nostalgiczny nastrój.

Następnie drugoklasiści przeprowadzili z autorką wierszy wywiad. W ten sposób dzieci dowiedziały się ciekawych rzeczy na temat pracy pisarza, uzyskały odpowiedzi na przygotowane przez siebie pytania, np.: – Co było dla Pani inspiracją do tworzenia? – W jaki sposób pisać wiersze oraz jak powstaje tomik poezji?  
Na zakończenie drugoklasiści podziękowali Pani Danucie Gronczyńskiej słownie i śpiewając piosenkę, a zaproszony gość, a zarazem babcia jednego z uczniów naszej szkoły, poczęstowała dzieci słodkościami.

Serdecznie dziękujemy Pani Danucie za wyjątkową lekcję  oraz za  prezentację ciekawych i natchnionych mądrością życiową utworów poetyckich.

Wychowawczynie klas drugich