WYJAZD KLAS IV NA SPEKTAKL AKADEMIA PANA KLEKSA

Na słotne, jesienne dni dobra jest książka albo wyjście do teatru, a jeszcze lepsze jest wyjście do teatru na spektakl oparty na motywach przeczytanej książki. Przekonali się o tym uczniowie klas IV, którzy wybrali się do Częstochowy na przedstawienie „Akademia pana Kleksa”, omawianą niedawno na lekcjach języka polskiego.

Baśniowa powieść Jana Brzechwy należy do kanonu lektur obowiązkowych i uważana jest za jedną z ciekawszych pozycji książkowych, dlatego z ogromnym zaciekawieniem czwartoklasiści jechali do Klubu Politechniki, gdzie gościnnie wystawiane są sztuki dla młodzieży. Opiekunami grup były panie: Aleksandra Gorzelak- Dylak, Joanna Mądrzyk, Katarzyna Skurkiewicz i Joanna Sukiennik.

Spektakl w wykonaniu aktorów z Krakowskiej Agencji Artystycznej został zrealizowany z myślą o młodych odbiorcach, którzy uwielbiają, gdy coś się dzieje na scenie. Twórcy przedstawienia zadbali o grę kolorów, muzykę, ruch sceniczny i kontakt aktorów z widzami. Nie zabrakło więc pokazów gimnastycznych, zabaw z publicznością, a nawet efektownych doświadczeń chemicznych.

Tak jak szalony był tytułowy bohater książki, tak niezwykle zaskakujące okazało się przedstawienie. Podczas niego nikt się nie nudził. Uczniowie mogli zbierać piegi, szukać zaginionego guzika szpaka Mateusza, przybić piątkę z Adasiem Niezgódką, a nawet podpowiedzieć panu Kleksowi, co mógłby ugotować na obiad.

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przekonali się, że teatr to miejsce niezwykłe, gdzie wszystko może się zdarzyć. Rzeczywistość miesza się z iluzją, scena jest bajkową krainą, a aktorzy czarodziejami, którzy zabierają widzów do świata marzeń.

Mile spędzone przedpołudnie pozytywnie wszystkich nastroiło oraz zachęciło do częstszych wizyt w teatrze.

Katarzyna Skurkiewicz

Uczniowie czekają na spektakl
Uczniowie siedzą na widowni
Uczniowie siedzą w sali widowiskowej