Pożegnanie tegorocznych ósmoklasistów

W naszej placówce kilka dni przed właściwym zakończeniem roku szkolnego organizowane są uroczyste pożegnania klas ósmych. Tym razem odbyło się ono 20 czerwca. Nasi przyszli absolwenci zgromadzili się wraz ze swymi rodzicami i gronem pedagogicznym w sali gimnastycznej, by powspominać 8 lat spędzonych w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kleszczowie. Spotkanie było również okazją do wzajemnych podziękowań i wyrazów życzliwości.

W dowód wdzięczności za wkład włożony w edukację i wychowanie uczniowie przygotowali program artystyczny, podczas którego zaprezentowali staropolski taniec- polonez oraz wierszowane wspomnienia i krótkie przedstawienie. Ósmoklasiści przypomnieli, co czuli, gdy po raz pierwszy przyszli do szkoły, a także podziękowali swoim bliskim za wychowanie, wsparcie, opiekę i umożliwienie zdobywania wiedzy. Wśród podniosłych i wzruszających słów nie zabrakło okazji do śmiechu. Wywołało go przede wszystkim zabawne przedstawienie o grupie łobuziaków, którzy złapani za przewinienia dokonane w murach naszej szkoły, musieli odpowiedzieć za swoje wybryki. W oczekiwaniu na zasłużoną „karę” wykonali taniec z akrobatycznym popisem do utworu „Waka Waka” oraz wyświetlili prezentacją, którą stworzyli pod kierunkiem pani Joanny Mądrzyk. Kilkuminutowy film udowodnił, że szkoła była dla nich nie tylko miejscem nauki, ale też dobrej zabawy i wspólnych działań.

Część oficjalną wieczoru zakończyły przemówienia skierowane do uczniów przez panią dyrektor, Mariolę Świderską- Kulkę, wychowawczynie czterech klas ósmych, panie: Katarzynę Skurkiewicz, Agnieszkę Jagusiak, Joannę Mądrzyk, Annę Olczyk- Wieloch oraz przedstawicieli rodziców. Wyjątkową formą podziękowania i życzeń była muzyczna dedykacja, którą przygotował Tymoteusz Truchel wraz ze swoimi rodzicami- dla wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. Chłopiec oraz państwo Karolina i Marcin Truchlowie w towarzystwie Bianki Cybulskiej oraz wychowawczyń klas ósmych wykonali słynny utwór zespołu  Myslovitz Długość dźwięku samotności.

Drugą część uroczystości stanowiła zabawa taneczna przy muzyce puszczanej przez DJ Michała z firmy „Imprezy z Pasją”. Wieczór umiliły również przygotowane przez rodziców: bufet z przekąskami, fotobudka z „Ministerstwa Atrakcji” oraz wypełniona balonami ścianka do robienia pamiątkowych fotografii.

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony wieczór, szczególnie Rodzicom klas ósmych, którzy zorganizowali poczęstunek oraz wspaniałe atrakcje.

Wychowawczynie klas ósmych