EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2023

Europejski Dzień Języków Obcych, który obchodzony jest 26 września jest doskonałą okazją do pokazania różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz korzyści płynących z nauki języków obcych.

W tym roku szkolnym w ramach obchodów Dnia Języków Obcych podczas lekcji języka angielskiego uczniowie klas piątych stanęli przed wyzwaniem zaprezentowania wybranego kraju europejskiego. Pomysłowe i pełne charakterystycznych akcentów prezentacje uczniów, pozwoliły rówieśnikom przekonać się, jak ciekawe i inspirujące są kraje europejskie.

Podsumowaniem tegorocznych obchodów był uroczysty apel dla całej społeczności szkolnej, podczas którego uczniowie zaprezentowali przedstawienie pt. „Europo witaj nam”. Podczas występu odbył się przegląd popularnych programów telewizyjnych: Jaka to melodia, Milionerzy, Masterchef, Trudne sprawy. Wszystkie elementy przygotowanego przez uczniów występu oprócz tego, że akcentowały znaczenie znajomości języków obcych w życiu codziennym, były również dla uczniów okazją do zaprezentowania nieprzeciętnych talentów. Wydarzeniu towarzyszył dobry humor i świetna zabawa.  Z racji na przypadający Dzień Chłopaka była to również okazja na złożenie życzeń męskiej części społeczności szkolnej.

Mamy nadzieję, że udało się nam zachęcić uczniów do wzmożonej pracy nad rozwijaniem umiejętności językowy.