Sprawozdanie z warsztatów muzyczno- profilaktycznych “Droga donikąd”

W dniu 25.10.2023r. uczniowie klas VI- VIII SP w Kleszczowie wzięli udział  w warsztatach profilaktyczno- muzycznych pt. „Droga donikąd” w wykonaniu gitarzysty basowego Grzegorza Stępnia, który przez 18 lat związany był z zespołem Oddział Zamknięty. Grzegorz Stępień to pieśniarz, poeta, który pisze i śpiewa o tym, co przeżył. O tym, co dobre, o tym co się nie udało. O radości i o przegranych, o szczęściu i o szacunku. Piosenki artysty związane są z tymi, którym niełatwo idzie się przez życie.

W czasie swojego występu, który odbył się w Gminny Ośrodku Kultury w Kleszczowie artysta zaprezentował nie tylko swój talent muzyczny, ale poprowadził w bardzo ciekawy i dostępny dla młodzieży sposób warsztat z zakresu szeroko rozumianej profilaktyki. Poruszył istotne kwestie dotyczące uzależnień od alkoholu, narkotyków, e-papierosów, telefonów i Internetu. Zwrócił uwagę na kulturę wypowiedzi młodych ludzi, którzy w mowie potocznej nadużywają wulgaryzmów. W swoim występie nie zapomniał także o uświadomieniu zgromadzonym, ze w życiu nie jest najważniejsze to, w jaki sposób postrzegają nas inni. Warto być sobą nie podążając ślepo za trendami, wyzwaniami z tik toka. To nie marki noszonych przez nas rzeczy, galeria zdjęć na Instagramie definiują nas, warto pokazywać siebie poprzez działania, jakie podejmujemy, rozwijanie swoich pasji, zainteresowań, czynienie dobra dla siebie i innych.

Pan Grzegorz Stępień został bardzo dobrze odebrany przez naszą młodzież, uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach, domagali się bis-ów, po występie chętnie robili zdjęcia z wykonawcą.

Przedsięwzięcie zrealizowała pedagog szkolny Emilia Palińska przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kleszczowie.