Światowy Dzień Życzliwości

Światowy Dzień Życzliwości (World Hello Day) został ustanowiony w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych jako wezwanie braci Briana i Michaela McCormacka do pokoju w odpowiedzi na wojnę „Jom Kippur” między Izraelem a Egiptem. Dziś również stajemy przed różnymi wyzwaniami dziejowymi, które burzą porządek i wywołują w ludziach negatywne emocje. Należy jednak pamiętać, iż dobro zawsze zwycięża.

Wierząc, że słowa mają moc, oraz że życzliwość dla samego siebie oraz drugiego człowieka jest niezwykle wartościowa, postanowiliśmy świętować także w naszej szkole.

W tym roku w wyniku współpracy Samorządu Uczniowskiego, Małego Wolontariatu i zespołu terapeutycznego podjęto kilka inicjatyw. Uczniowie zaangażowani w działalność Samorządu Uczniowskiego rozdawali ulotki promujące postawę akceptacji i życzliwości. Dodatkowo został przygotowany transparent Jesteś życzliwy-jesteś szczęśliwy, który można było zobaczyć podczas przerw. Uczniowie z dobrym słowem odwiedzili wiele klas i pokoje nauczycielskie. Atmosfera życzliwości zapanowała w całej szkole. Wzorem lat ubiegłych funkcjonowały również “skrzynki życzliwości”. Uczniowie mieli możliwość wrzucania listów, pozdrowień do kolegów, koleżanek, nauczycieli oraz pracowników szkoły, które zostały rozdane w dniu
21 listopada.

Pozdrawiamy ciepło!

Samorząd Uczniowski
Mały Wolontariat
Zespół Terapeutyczny