Walentynki

Dnia14 lutego 2023r. w naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO. Już od samego rana panowała wyjątkowa atmosfera. Zaobserwować można było odświętny wystrój sal, znaczną ilość czerwonych serduszek oraz inne ozdoby kojarzące się z miłością i zakochaniem. Tego dnia dominujący w garderobie uczniów i nauczycieli był oczywiście kolor czerwony.
Samorząd Uczniowski przy współpracy z Radą Rodziców przygotował moc atrakcji. Kilka dni wcześniej na korytarzach pojawiły się kolorowe skrzynki poczty walentynkowej, które bardzo szybko zapełniały się życzeniami i wyrazami sympatii. Szkolne Amorki od poczty walentynkowej miały sporo pracy, aby dostarczyć wszystkie listy, liściki, laurki i karteczki do swoich odbiorców. Podczas otwierania walentynkowych przesyłek – niespodzianek na twarzach pojawiał się uśmiech, a na niektórych nawet rumieniec. Nie zabrakło również wyrazów sympatii pod adresem dyrekcji szkoły, nauczycieli i wychowawców.
Najwięcej emocji, zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli, wywołała zabawa serduszkowa. Wszyscy dostali połówkę serca, na której napisana była liczba. Zabawa polegała na odnalezieniu w szkole osoby, będącej w posiadaniu połowy serca z tą samą liczbą. Szczęśliwie odnaleziona para otrzymywała słodki upominek.
Tegoroczne Walentynki przyniosły społeczności szkolnej wiele radości. Dzień ten ma przypominać nam o tym, co jest w życiu najważniejsze – o miłości i życzliwości. Świętowanie walentynek ma już wielu zwolenników pośród nas, bo uczy okazywania uczuć, a tym samym niesie radość i zadowolenie.