Wizyta Pani Leśnik z Nadleśnictwa Bełchatów

26 marca 2024r. naszą szkołę odwiedziła Pani Leśnik Magdalena Szczepaniak z Nadleśnictwa Bełchatów, aby wraz z uczniami klasy IVb realizować temat „Zwierzęta naszych lasów”.

Zajęcia rozpoczęły się od wspólnego ustalenia, o jakich zasadach i regułach należy pamiętać wybierając się do lasu. Leśnik przestrzegał dzieci, że nie wolno wjeżdżać na teren lasu autem, a także zawsze podczas spaceru trzymać swojego pupila na smyczy.

Uczniowie dowiedzieli się, czym różnią się tropy od śladów pozostawionych przez zwierzęta. Dzieci poznały charakterystyczne ślady pozostawione przez różne zwierzęta np. dzięcioły, borsuki, lisy czy dziki. Słuchacze wspólnie zastanawiali się, czym różnią się dwa odrębne gatunki takie jak sarna i jeleń. Leśnik wyjaśnił uczniom równice między porożem a rogami. Lekcja była również okazją do zapoznania się z odgłosami zwierząt zamieszkujących nasze lasy.

Na zakończenie uczniowie podziękowali Pani Leśnik za wyjątkową lekcję, która była doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy i przyjemnego spędzenia czasu.